Twinstec 911 żel balsam do ciała z pięciornikiem na bóle mięśni i stawów 100ml

od 0,00 PLN

Pojemność: 100 ml
  • Producent: TWINSTEC
  • Kategoria: Balsamy
Z wiekiem albo z powodu jednostkowych cech organizmu mogą wystąpić zmiany dystroficzne w stawach, które w niezwykle skomplikowanych przypadkach prowadzą do deformacji sąsiadujących tkanek kostnych.
Problemy z kończynami i układem mięśniowo-szkieletowym na początkowym etapie występowania wywołują dyskomfort, aż czasem pozbawiają osobę możliwości samodzielnego poruszania się.

Według oficjalnych statystyk co trzeci chory na różnorodne choroby stawów. Przyczyny są nieraz związane z naruszeniem dynamicznego stylu życia albo odwrotnie, z nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Tak więc brak wystarczającego ruchu, praca statyczna prowadzi do osłabienia mięśni, przyrostu masy ciała i obszernego obciążenia stawów.
Reakcje alergiczne i procesy zapalne w organizmie mogą jeszcze wpływać na stawy. Ignorowanie pojawiających się problemów, dysfunkcji kończyn, łagodnego bólu i innych objawów, które jednak zezwalają na kontynuowanie zwykłego trybu życia, może prowadzić do poważnych komplikacji. Należy pamiętać, iż wykryta w odpowiednim czasie choroba jest wyleczona szybciej i minimalizuje możliwość nawrotu.
Do kompleksowej profilaktyki chorób stawów polecamy maść 911 Pięciornik (Siedmiopalecznik Błotny).
Kosmetyczny balsam wytwarzany na bazie siedmiopałecznika błotnego (Comarum palustre) - rośliny mającej silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Mieści ekstrakty z siedmiopałecznika błotnego, pokrzywy, arniki, chondroitynę, glukozaminę i olejki eteryczne z jałowca i eukaliptusa.
Wspomaga regenerację tkanki stawowej, polepsza ruchomość stawów, usuwa obrzęki i zapalenia. Jest pomocny w dolegliwościach reumatycznych, nerwobólach, rwach kulszowych, barkowych i zapaleniach mięśni i stawów. Może być wykorzystywany do masażu.
Siedmiopalecznik błotny (pięciornik) dzięki zawartości związków czynnych( flawonoidy, olejki eteryczne, żywice, kwasy organiczne, garbniki) wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwkrwotoczne, a także regeneracyjne. Pomocny w dolegliwościach reumatycznych i artretycznych, w nerwobólach oraz zapaleniu mięśni i stawów. '
Dzięki pięciornikowi organizm w sposób naturalny kreuje i utrzymuje strukturę chrząstki stawowej, gwarantuje jej trwałość i elastyczność, odnawia skład płynu stawowego, zniża stany zapalne, w tym autoimmunologiczne. Pomaga przywrócić podstawowe funkcje stawów.

Arnika - jaskrawo-żółta roślina, która czuje się swobodnie na dziewiczych pagórkowatych łąkach i ukrytych glebach torfowych, na pierwszy rzut oka wygląda niezwykle łagodnie, a jej kwiaty wyglądają na nieco rozczochrane - wydaje się, iż są gotowe uciec od najdelikatniejszego podmuchu wiatru. Ale to nie jest takie proste: Arnika jest niezwykle silną rośliną, wytrzymuje podmuchy potężnego, górskiego wiatru.

Ta zewnętrzna trwałość jest oznaką sił wewnętrznych związanych z arniką. Preparaty z ekstraktem z tej wielopłaszczyznowej rośliny chronią przed uderzeniami i urazami, dlatego arnika jest żartobliwie nazywana „świętym obrońcą mięśni i obrońcą przed siniakami".

Kwiatostany arniki są naprawdę niezwykłe: do tej pory znaleziono około 150 zróżnicowanych substancji o cennych właściwościach farmaceutycznych. Przeważnie są to flawonoidy, karotenoidy, seskwiterpeny-laktony i naturalne olejki eteryczne, które dają arnice specjalne moce ze względu na zawartość kwasu krzemowego.

Wspierają regenerację tkanek, po stłuczeniach, gdy nie widać siniaków, jednak pomimo ich pozornej nieobecności dochodzi do dużego uszkodzenia tkanek. Ekstrakt z arniki przychodzi na ratunek, poprawiając krążenie krwi i metabolizm, zapewniając działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, łagodząc ból i przyspieszając proces gojenia.

Sposób zastosowania: niewielką liczba balsamu w żelu nanieść na oczyszczoną skórę w problematycznych miejscach 2 razy dziennie okrężnymi ruchami aż do całkowitego wchłonięcia.

Maść 911 Pięciornik posiada m.in. Ekstrakt z pięciornika, wyciąg z arniki, wyciąg z pokrzywy, olejek jałowcowy, olejek eukaliptusowy, olejek tymiankowy.