Twinstec 911 żel do ciała kwas mrówkowy i żywokost na bóle mięśniowe 100ml

od 18,90 PLN

Pojemność: 100 ml
  • Producent: TWINSTEC
  • Kategoria: Balsamy
Krem 911 żywokost z kwasem mrówkowym polecany jest jako środek wspomagający w kompleksowym leczeniu chorób stawów: osteochondrozy, korzonków nerwowych, artrozy, artretyzmu, dny moczanowej. W ofercie mamy jeszcze maść z kwasem mrówkowym i mumio - polecamy!

Balsam łączy w sobie moc dwóch naturalnych części z silnym działaniem przeciwreumatycznym. Kwas mrówkowy ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i rozgrzewające. Żywokost stymuluje odbudowę uszkodzonych tkanek, łagodzi obrzęki i skurcze mięśni.

Najważniejsze składniki aktywne kremu 911 żywokost z kwasem mrówkowym: Kwas mrówkowy nieraz występuje w przyrodzie. Oprócz mrówek jest wydzielany poprzez pszczoły - wraz z żądłem; znajduje się w pokrzywie i iglicach świerkowych.

W szczególnie niewiele znaczących ilościach kwas mrówkowy znajduje się w miodzie, malinach i wiśniach. Ma działanie bakteriobójcze, oczyszczające, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Najlepiej o tym wiedzą - niedźwiedzie. Po hibernacji leżą na mrowisku, pozbywają się dzięki niemu pasożytów i leczą rany.

Żywokost unikalny w działaniu leczniczym na kości i stawy. Przy chorobach stawów i urazach żywokost nie ma sobie równych jako środek leczniczy, przeciwzapalny, przeciwreumatyczny.

Żywokost był niezwykle znany ze swojej zdolności do szybkiego leczenia ran i urazów, dlatego był pierwszą pomocą dla rannych na polu bitwy. Niesamowity efekt leczniczy żywokostu konsoliduje się z wysoką zawartością alantoiny, która znamionuje się nie tylko silnym działaniem bakteriobójczym i przeciwzapalnym, lecz ma także wyjątkową zdolność do stymulowania tworzenia nowych, zdrowych komórek dowolnej tkanki.

w sytuacji chorób stawów żywokost łagodzi stany zapalne i obrzęki, a co najważniejsze aktywuje procesy odnowy i regeneracji chrząstki.

Chondroityna jest substancją wchodzącą w skład chrząstki, więzadeł i kości, ważnym elementyem stawu, od którego zależy jego stan i normalne funkcjonowanie.

To nie tylko materiał budowlany: chondroityna zatrzymuje wilgoć, bierze udział w procesach metabolicznych i stymuluje produkcję mazi stawowej. Chondroityna wpływa na funkcję komórek chrząstki - chondrocytów. Podczas gdy ciało jest młode, chondrocyty stwarzają wystarczającą liczba kolagenu i innych komponentów strukturalnych chrząstki, lecz wraz z wiekiem aktywność komórek maleje.

Niedobór chondroityny wpływa w głównej mierze na stan chrząstki: w niej rozpoczynają się procesy destrukcji, ogranicza się siła i elastyczność, traci wilgoć i staje się cieńsza. Dlatego jest to kolejny ważny komponent tego balsamu.