Balsam Magiczne Mumio 30ml NAMI

od 0,00 PLN

Pojemność: 30 ml
  • Producent: NAMI
  • Kategoria: Balsamy

Biszolin - Żel z Biszofitem 100 g Nami

Biszofit wykorzystywany jest w medycynie i kosmetyce (preparaty z biszofitem są oferowane jako pomocne w stanach zapalnych i bolesności mięśni, stawów itp).

Biszofit sformował się w skutek wyparowania naturalnie czystej wody praoceanu i jest naturalnym koncentratem wszystkich mikroelementów w niej rozpuszczonych. Z czasem warstwy biszofitu zostały w całości pokryte minerałami osadowymi i obecnie zalegają na głębokości 1100-1700 m od powierzchni ziemi. Wyciąga się je szybami wiertniczymi za pomocą rozcieńczenia wodą. Dlatego sól biszofitu, w przeciwieństwie do soli MorzaMartwego otrzymywanej z solanki jezior powierzchniowych, jest absolutnie organicznie czysta, ponieważ od momentu utworzenia się przebywa w formie „zakonserwowanej" i nie jest narażona na działanie środowiska zewnętrznego.

Balsam mineralny Biszolin otrzymywany jest z naturalnego koncentratu balneologicznego biszofitu. Gromadzi solankę bromowo-chlorkowo-magnezową o mineralizacji 400-500g/l z ponad 30 makro i mikroelementami.

Głównym komponentyem jest chlorek magnezu, poza nim biszofit mieści jeszcze ok. 70 pierwiastków: potas, sód, brom, bor, wapń, krzem, molibden, srebro, cynk, miedź, siarkę, żelazo i sporo innych.

Biszofit stosowany jest w medycynie i kosmetyce (preparaty z biszofitem są oferowane jako pomocne w stanach zapalnych i bolesności mięśni, stawów itp)

Magnez - aktywuje proces kostnienia, pobudza enzymy, które uczestniczą w budowie kości, stymuluje komórki kościotwórcze. Poprawia gęstość tkanki kostnej, wspomaga regulację poziomu wapnia w kościach, uniemożliwia niefizjologicznemu odkładaniu się wapnia w tkankach miękkich.

Bor - kości bez boru nie byłyby w stanie utrzymać naszych mięśni. Otacza ona specyficzną ochroną cały nasz szkielet regulując poziom wapnia. Przyśpiesza ustępowanie obrzęków i stanów zapalnych mięśni, stawów i kości.

GŁÓWNE wykorzystanie BORU:

  • osteoporoza,
  • złamania,
  • zapalenie stawów i kości,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • Krzem - ma zasadniczy wpływ na cały układ kostno-mięśniowy, budowę kości, chrząstek, potrzebny przy walce z cellulitem. Zapobiega tworzeniu się żylaków, zwyrodnieniu stawów i kości.

Siarka - usuwa stany zapalne oraz wspomaga rekonstruowanie tkanki łącznej, łagodzi ból mięśni oraz usprawnia ich odnowę.

Wapń - jest podstawowym materiałem budulcowym kości, odgrywa kluczową rolę w rozwoju układu kostnego i uniemożliwia zanikowi tkanki kostnej. Od zawartości wapnia w tkance kostnej zależy m. In. Podatność kości na złamania, a także osteoporozę.

Biszofit użytkowany jest w medycynie i kosmetyce. Jest składnikiem kremów i preparatów wykorzystywanych przy problemach układu kostno-stawowego, a także mięśniowego. Skutecznie pomaga przy zwyrodnieniach, bólach reumatycznych i pourazowych. Stosowany jest na żylaki, halluksy i ostrogi. Pielęgnuje skórę skłonną do pajączków, i zapobiega powstawaniu rozstępów.

Jego zaletą jest to, że ma nad wyraz wysoką przyswajalność – wynosi ona około 100%, natomiast preparaty na bazie sztucznych dodatków, posiadają wchłanialność na poziomie około 50%. Po posmarowaniu skóry biszofitem, zaczyna się on wchłaniać i następnie przenika do naczyń.

Jest to produkt rosyjski wyciągany na terenie Wołgogradu.

Sposób zastosowania

Niewielką liczba żelu wmasować poprzez 3 minuty aż do całkowitego wchłonięcia. Zaleca się stosować 2 razy dziennie w ciągu 14 dni, po 10 dniach kurację należy powtórzyć.

nawet, jeśli od razu poczujesz ulgę, nie przerywaj kuracji – minerały, których dostarcza Ci biszolin, potrzebują dłuższego czasu, żeby wbudować się w tkanki.

Kiedy nie stosujemy biszofitu?

Biszofit jest bezpiecznym środkiem, jednak jest kilka przeciwwskazań do jego używania. Nie będzie wyszczególniony przy uszkodzeniach skóry i w chorobach związanych z zaburzeniami oporności. W przeciwieństwie do leków przeciwbólowych, biszolin nie ma działań niepożądanych i nie wpływa niekorzystnie na pracę wątroby.


składniki / Ingredients: Magnesium Chloride (Biszofit), Microcrystalline Cellulose, Glycerin, Aqua.

Kraj pochodzenia: Rosja