Balsam Olej Kamienny (Białe Mumio) 75ml, KF017

od 0,00 PLN

Pojemność: 75 ml
  • Producent: MedikoMed
  • Kategoria: Balsamy
Balsam do ciała "Olej kamienny" (białe mumio) jest efektywnym narzędziem zaprojektowanym specjalnie dla osób z problemami stawów i kręgosłupa. Zapewnia odżywianie i ochronę chrząstki i tkanki kostnej, ma działanie gojące rany i kosmetyczne.

Balsam gromadzi naturalne elementy: ałun-ałun potasu, wyciągi z białej wierzby, pięciornik bagienny, korzeń łopianu i rdestu ptasiego. Jest to kompleks tych biologicznie aktywnych składników, który ułatwia pracę dotkniętych stawów, odżywia je.

Głównym komponentyem balsamu, który nadał jej nazwę - olej kamienny- jest białawo-żółta formacja występująca w szczelinach skał.

Ten nieszablonowy preparat, wyprodukowany poprzez naturę, jest naturalnym ałunem ałunowo-potasowym, w tym pokaźną ilością rozpuszczalnych zanieczyszczeń solnych skał, na których się utworzyły. Olej kamienny zawiera unikalny pakiet pierwiastków znikomych koniecznych dla ludzkiego ciała.

Od czasów starożytnych pomagał ludziom walczyć z zróżnicowanymi dolegliwościami. W medycynie ludowej użytkowano go w leczeniu złamań, stłuczeń, odkładania soli, skaleczeń, oparzeń oraz w stanach zapalnych i problematycznych.

Ekstrakty z roślin leczniczych (wierzba biała, pięciornik bagienny, korzeń łopianu, ptasi góral) posiadają działanie stymulujące, przeciwzapalne i przeciwbólowe, wzmacniając działanie ałunu.

Specjalnie opracowana kombinacja balsamu - Olej kamienny (Białe mumio) - pomaga bioaktywnym składnikom wnikać głęboko w tkanki, powiększać mikrokrążenie w obszarze problemowym i zmniejszać ból stawów i mięśni. Komponenty aktywne balsamu Olej kamienny (białe mumio):

Przyczyniają się do eliminacji bólu i stanów zapalnych związanych z chorobami mięśni, kręgosłupa i stawów i urazami skóry i układu mięśniowo-szkieletowego. Działanie przeciwbólowe ma balsam do ciała z ałunu glinowo-potasowego (olej kamienny) i flawonoidy, magnez i glikozyd salicyna, obecne jako część ekstraktu z białej wierzby. Witaminy C, E, K, kwasy organiczne, flawonoidy, garbniki, cynk, mangan, magnez, krzem, miedź, selen, siarka, glikozyd salicyny posiadają parametry przeciwzapalne komponentów balsamu kamiennego jak ponadto inulina zawarta w ekstrakcie z korzenia łopianu.


Pomagają usunąć krwiaki w sytuacji urazowych urazów układu mięśniowo-szkieletowego, zapobiegają pojawianiu się gwiazdkowatych naczyń na skórze (witaminy C i K zawarte w składnikach roślinnych balsamu do ciała Olej Kamienny, wapnia i garbników powiększają krzepnięcie krwi, zapobiegając krwotokowi podskórnemu w przypadku siniaków i innych urazów układ mięśniowo-szkieletowy).


Przyspieszają procesy granulacji i nabłonka w chorobach i urazach skóry (to działanie balsamu do ciała „Olej Kamienny" dzięki karotenoidom i chlorofilowi, które mają działanie gojące rany, a także flawonoidy, fitoestrogeny, karotenoidy, witaminy C, E, cynk, karotenoidy, stymulując naturalną produkcję skóry), miedź, krzem).


Tworzą ochronę przeciwbakteryjną przed chorobami dermatologicznymi, urazami skóry i układu mięśniowo-szkieletowego - krzem, siarka, srebro i kwasy organiczne obecne w składzie pięciornika bagiennego, rdestu ptasiego i wyciągu z korzenia łopianu posiadają działanie bakteriobójcze.

Odżywiają potrzebnymi witaminami, makro- i mikroelementami dotkniętymi chorobą lub uszkodzonymi częściami układu mięśniowo-szkieletowego, uniemożliwiają niszczeniu struktur chrząstki i resorpcji kości, przyspieszają regenerację kości i tkanki chrzęstnej (to działanie balsamu do ciała „Kamienny olej" wynika z wysokiego stężenia wapnia w tym produkcie, fosfor, magnez, mangan, aktywując produkcję witamin C i E kolagenu, karotenoidów, krzemu, cynku, miedzi, siarki i fitoestrogenów (fitoestrogeny, które są niezwykle bogate w wyciąg z korzenia łopianu, ponadto hamują resorpcję kości).


polepszają krążenie krwi, mikrokrążenie krwi i drenaż limfatyczny w obszarze urazu lub choroby skóry albo układu mięśniowo-szkieletowego, pomagają wyeliminować obrzęki w uszkodzeniach mięśni, kręgosłupa i stawów.


uniemożliwiają odkładaniu się soli kwasu moczowego w kręgosłupie i stawach (to działanie balsamu zależy od wysokiej zawartości potasu i kwasów ekologicznych w jego składzie).


bronią skórę przed wysuszeniem i złuszczaniem (dzięki witaminie E, która jest obecna w ekstraktach alpinisty drobiowego i korzenia łopianu) i pomaga powiększyć elastyczność i sprężystość skóry (dzięki substancjom, które składają się na naturalną syntezę białka fibrylarnego kolagenu).


Sposób użycia balsamu Białe Mumio:


Zastosuj balsam do optymalnych obszarów ciała lekkimi ruchami masującymi. Stosuj 2-3 razy dziennie.