Balsam na ostrogę piętową z Guggul Walentina Dikula 100 ml (4607011668463)

od 54,82 PLN

Pojemność: 100 ml
Balsam na ostrogę piętową Walentina Dikula znakomity efekt resorpcji dzięki występowaniu w składzie naturalnej żółci leczniczej. W przeciwieństwie do wielu innych maści, można stosować przez długi czas, aż do całkowitego wyeliminowania ostrogi.
Ta rosyjska maść na ostrogi piętowe uniemożliwia tworzeniu się złogów soli i wspomaga resorpcję już istniejących, przyspiesza metabolizm i zwiększa ukrwienie tkanek, aktywnie nawilża, szybko się wchłania, zmniejsza obrzęki i ból.

Oprócz tego środek ma działanie przeciwzapalne i dezynfekujące na dotknięte tkanki, co pozwala na użytkowanie go w infekcjach infekcyjnych i stanach zapalnych.


Działanie komponentów aktywnych balsamu Dikula na ostrogę piętową:


Żółć sucha (oczyszczona) - zniża stan zapalny powięzi (ostrogi) pięty, łagodzi obrzęki, wspomaga resorpcję kolca kostno-solnego, rozgrzewa i aktywuje procesy metaboliczne, ulepsza krążenie, wspomaga regenerację tkanek łącznych, zmiękcza zrogowaciały naskórek.


Guggul (Balsamowiec indyjski) - uniemożliwia wnikaniu leukocytów do chrząstki i płynu stawowego i pomaga zahamować zapalenie


Arnika górska, łopian i mszyca biała - działają przeciwzapalnie, regenerująco, obkurczająco, przeciwbólowo. Stymuluje metabolizm i regenerację tkanek.


Kamfora - działa chłodząco, przeciwbólowo, antyseptycznie i przeciwzapalnie, przyspiesza naprawę tkanek.

Lanolina - nawilża, zmiękcza i odżywia skórę, broni przed niekorzystnymi wpływami zewnętrznymi oraz pokaźnie przyspiesza regenerację komórek.


Wosk pszczeli gwarantuje szybką odbudowę uszkodzonego nabłonka powłokowego skóry.


Sposób wykorzystania: Nakładać okrężnymi ruchami na wcześniej oczyszczoną skórę pięt poprzez 3-5 minut do całkowitego wchłonięcia. Stosuj 2-3 razy dziennie. Wstępnie zaleca się kąpiel pięt w roztworze soli przez 10-15 minut.

Na ostrogi polecamy także:

Krem na ostrogę ze złotym wąsem (mocny koncentrat ziół)

Krem Orto na ostrogi piętowe