Krem Tłuszcz rekina i złoty wąs no ostrogi LUCZ

od 37,82 PLN

„Ostroga" kości piętowej to wzrost kości w postaci kolca na kości piętowej, który znamionuje się bolesnymi odczuciami na pięcie. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej są: podłużne płaskostopie, uraz kości piętowej i zapalenie mięśnia podeszwowego.

dokonaj zakupu taniej w zestawie 3 sztuk!

Naturalne elementy aktywne kremu Tłuszcz rekina ze złotym wąsem - ostrogi eliminują stany zapalne mięśni podeszwowych, rozpuszczają sole wapnia, pomagając polikwidować ostrogi piętowe i przywrócić ruchomość stóp.

Gwóźdź w pięcie - z tym uczuciem porównuje się główny objaw tej choroby. I to nie jest metafora. W końcu silny ból jest wywoływany przez osteofit - spiczasty wzrost, ściskający miękkie tkanki.

Złoty wąs pomaga złagodzić ból, resorpcję wzrostu kości w pięcie i wydalanie soli kwasu moczowego. Złoty wąs pierwotnie rósł w Meksyku, gdzie przez mnóstwo stuleci był wykorzystywany jako środek znieczulający, przeciwzapalny, antyseptyczny, gojący rany. Sok ze Złotego Wąsa nie jest przypadkowo nazywany „żywą wodą", ponieważ gromadzi substancje biologicznie czynne w sporych ilościach. Są to dwa typy flawonoidów (kwercetyna i kempferol), fitosterole i pierwiastki niewiele znaczące.

- Kwercetyna ma witaminę P i atrybuty przeciwnowotworowe.
- Kaempferol tonizuje, wzmacnia naczynia włosowate, osłabia procesy zapalne i usuwa szkodliwe substancje z organizmu.

Tłuszcz rekina likwiduje obrzęki i stany zapalne ścięgien i mięśni, przywraca strukturę tkanki kostnej.

Ekstrakt z liścia laurowego, posiadający silne działanie przeciwbólowe i przeciwreumatoidalne, pomaga złagodzić ból w ognisku zapalnym, zmiękczyć chrząstkę, generuje warunki do bezbolesnego przejścia do bardziej odpowiednich butów.

Olej kukurydziany zmiękcza chrząstkę. Używany jako składnik przeciwzapalny.

Olej pieprzowy zapewnia efekt rozgrzewający. Ulepsza krążenie krwi w obszarze lokalizacji procesu zapalnego.

Kwas mrówkowy stosowany jako komponent przeciwzapalny i przeciwbólowy.

Ekstrakt z miodu zapewnia odbudowę chrząstki.

Ekstrakt z bzu posiada substancję o silnym działaniu przeciwbakteryjnym. Efektywnie zwalcza procesy zapalne.

Olej jałowca to zewnętrzny środek przeciwbólowy.

Sposób zastosowania:

Delikatnie wcieraj krem w piętę 1-2 razy dziennie. Po nałożeniu kremu zaleca się owinięcie podeszwy miękkim, ciepłym materiałem i pozostawić stopy w spokoju przez godzinę.

Balsam mieści m.in. Olej kukurydziany, tłuszcz rekina, olej pieprzowy, ekstrakt pięciornika, liścia laurowego, bzu, miodu, złotego wąsa, propolisu, soli morskiej, babki, olej z jałowca, eukaliptusa, jodły, kwas mrówkowy

Więcej o ostrogach piętowych dowiesz się z naszego artykułu

Jako dodatek można włączyć także do kuracji krem Orto na ostrogi

Mamy ponadto krem na ostrogę z legendarnej linii dr Dikula