Krem Tłuszcz rekina i złoty wąs no ostrogi LUCZ

od 0,00 PLN

„Ostroga" kości piętowej to wzrost kości w postaci kolca na kości piętowej, który znamionuje się bolesnymi odczuciami na pięcie. Przyczyny powstawania ostrogi piętowej są: podłużne płaskostopie, uraz kości piętowej i zapalenie mięśnia podeszwowego.

Gwóźdź w pięcie - z tym uczuciem porównuje się główny objaw tej choroby. I to nie jest metafora. W końcu silny ból jest powodowany poprzez osteofit - spiczasty wzrost, ściskający miękkie tkanki.

wymiar nie ma znaczenia

Kolec może dorastać do 1,5 cm długości. Z łatwością go wyczuć, naciskając tylko piętę. Lecz siła bólu nie zależy od wielkości osteofitów, lecz od jego lokalizacji. Im bliżej zakończeń nerwowych, tym większy niepokój. Ważny jest także staż choroby. Początkowo bóle, które na ogół występują na początku ruchu, ustępują po rozchodzeniu. Z czasem ból się intensyfikuje, aż wreszcie pięta początkuje boleć, gdy jest całkowicie w spoczynku.

Niemniej jednak wzrost kości nie jest przyczyną ostrogi, ale raczej skutkiem. Najpierw powięź podeszwowa jest w stanie zapalnym, a dopiero wtedy w obszarze zapalnym stopy sole wapniowe tworzą osteofit.

Czynniki powodujące ostrogę piętową:

Płaskostopie - sprawia nierównomierne obciążenie stopy, poprzez co cierpią ścięgna.

Wiek - biegiem lat regeneracja tkanek i dopływ krwi do kończyn pogarszają się.

Nadwaga, intensywne ćwiczenia i kontuzje stóp. Zagrożeni są przedstawiciele zawodów „stojących" - nauczyciele, fryzjerzy, chirurdzy, a także osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną. A także biegacze, skoczkowie, piłkarze.

Niewłaściwe odżywianie - miłość do słonego, słodkiego, pieprzowego, tłustego, braku płynów, warzyw i owoców prowadzi do gromadzenia się soli w tkankach i powoduje zwapnienie.

Przewlekłe choroby, które naruszają unerwienie i dopływ krwi do nóg (cukrzyca, dna moczanowa, zapalenie stawów, zapalenie kaletki, zakrzepowe zapalenie żył). Jak ponadto ogólnoustrojowe choroby tkanki łącznej (reumatoidalne zapalenie stawów), choroby stawów i kręgosłupa.

Fizjoterapia i dieta


Ponieważ wzrost kości powstaje z soli kwasu moczowego, ważne jest, by znormalizować równowagę kwasowo-zasadową. Pomoże

rzucenie palenia i alkoholu (nawet piwa);
ograniczenie tłustych i pikantnych sosów;
ograniczenie tłustego mięsa, produktów przetworzonych - mącznych i słodyczy, potężnej herbaty i kawy;
zwiększone spożycie warzyw, owoców
umocniony reżim picia - alkaliczne wody mineralne, wywary i napary z dzikiej róży, pokrzywy są niezwykle przydatne.

Oczywiście niezbędna jest fizjoterapia

Oto kilka ćwiczeń:

Nr 1. Połóż na podłodze dwa ciężkie tomy książek. Stań na książkach, żeby pięty zwisały. Huśtaj się w górę i w dół.

Nr 2. Zbieraj drobne przedmioty rozrzucone na podłodze palcami u nóg.

Nr. 3. Zroluj butelkę stopą. Jeśli napełnisz butelkę wodą z lodówki, da to w dodatku efekt przeciwbólowy.

prawidłowe efekty daje na dodatek fala uderzeniowa, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe poprzez fizjoterapeutę, techniki inhibicji. Rekomendujemy także rolowanie stopy piłeczką do rolowania albo wałkiem.

w dodatku jako wsparcie tych wszystkich działań rekomendujemy krem na ostrogę piętową Aram Natura.

Tłuszcz rekina likwiduje obrzęki i stany zapalne ścięgien i mięśni, przywraca strukturę tkanki kostnej.

Złoty wąs pomaga złagodzić ból, resorpcję wzrostu kości w pięcie i wydalanie soli kwasu moczowego. Złoty wąs pierwotnie rósł w Meksyku, gdzie poprzez mnóstwo stuleci był wykorzystywany jako środek znieczulający, przeciwzapalny, antyseptyczny, gojący rany. Na początku ubiegłego wieku niesamowite możliwości leczenia Złotego Wąsa przyciągnęły uwagę rosyjskiego naukowca, botanika i geografa A. Krasnowa, dzięki któremu Złoty Wąs pojawił się w Rosji. Egzotyczna roślina lecznicza prędko zyskała popularność i stała się prawdziwą apteką domową na parapecie.

składniki aktywne eliminują stany zapalne mięśni podeszwowych, rozpuszcza sole wapnia, pomagając usunąć ostrogi piętowe i przywrócić ruchomość stóp.Sposób wykorzystania:
Delikatnie wcieraj krem w piętę 1-2 razy dziennie. Po nałożeniu kremu zaleca się owinięcie podeszwy miękkim, ciepłym materiałem i pozostawić stopy w spokoju przez godzinę.

Balsam gromadzi m.in. Olej kukurydziany, tłuszcz rekina, olej pieprzowy, ekstrakt pięciornika, liścia laurowego, bzu, miodu, złotego wąsa, propolisu, soli morskiej, babki, olej z jałowca, eukaliptusa, jodły, kwas mrówkowy