Fora farm Sofia krem do nóg z enzymem pijawki żylaki 200 ml (4607011666353)

od 49,22 PLN

Pojemność: 200 ml

Krem działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo: • zmniejsza elastyczność i przepuszczalność ścian żylnych, rozszerza tonus żył • zapobiega stagnacji krwi w żyłach • pomaga zapobiegać powstawaniu zakrzepów krwi • ulepsza mikrokrążenie i drenaż limfy • ogranicza kruchość naczyń włosowatych i ryzyko zmian troficznych skóry • wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych • aktywuje pracę zastawek żylnych • usuwa skurcz naczyń składniki aktywne - wyciąg z pijawek lekarskich, ekstrakty z roślin leczniczych i naturalne olejki, liposomalny kompleks emulsyjny.

Wyciąg z pijawek lekarskich - jeden z najlepszych środków w leczeniu żylaków Gruczoły ślinowe pijawek lekarskich zawierają około 100 substancji biologicznie czynnych, które udoskonalają stan skóry i skład krwi, posiadają działanie znieczulające, w dodatku działają intensywnie leczniczo na naczynia krwionośne.

Enzymy pijawek lekarskich - przyspieszają gojenie owrzodzeń troficznych, obniżają krzepliwość krwi, zniżają bolesne objawy, likwidują skurcze naczyń i mięśni, pomagają w tworzeniu się nowych naczyń włosowatych.

Ekstrakty z roślin leczniczych i naturalne oleje – silne środki antyoksydacyjnej, działają wzmacniająco na naczynia włosowate, neutralizują działanie wolnych rodników niszczących ścianę naczyń krwionośnych.

Krem posiada m.in. Ekstrakty z dzikiego rozmarynu, zielonej herbaty, brzozy, arniki, aloesu, miłorzębu japońskiego, sofory japońskiej, kasztanowca, dzikiej róży, rumianku, skrzypu polnego, olej z orzechów laskowych, olej z rokitnika, olej z nasion bawełny, olejek z drzewa herbacianego.

Liposomalny kompleks emulsyjny - zapewnia szybką i głęboką penetrację substancji aktywnych przez skórę do tkanek. Sposób użytkowania: 1. Żylaki, zapalenie żył, zakrzepowe zapalenie żył oraz pierwsze oznaki niewydolności żylnej (uczucie ciężkości w nogach, wieczorny obrzęk podudzia, nocne skurcze mięśni łydek, pojawienie się gwiazdek naczyniowych) – krem równomiernie rozprowadzamy wzdłuż żyły od dołu do góry poprzez 2-3 minuty 2-3 razy dziennie.

Kurs trwa 3-5 tygodni. 2. Ból nóg przyczyną, którego jest skurcz, miażdżyca i zapalenie wsierdzia – krem wcieraj w nogę od dołu do góry lekkim masażem, głównie w okolicy podudzia przez 2-3 minuty 2-3 razy dziennie.

Kurs trwa od kilku dni do kilku miesięcy. 3. Wrzody troficzne – nałóż krem na sterylną serwetkę, takie opatrunki nakłada się na owrzodzenia, zmieniane są 2 razy dziennie. Kurs trwa od kilku dni do kilku miesięcy.

4. Hemoroidy: a) krem nałóż na gazę, następnie taki opatrunek nałóż na obszar problemowy na noc. B) krem nakłada się i wciera się palcem na błonę śluzową odbytu 2 razy dziennie po wypróżnieniu. Kurs trwa 3-5 tygodni.

Przeciwwskazania: jednostkowa nietolerancja składników. Nie należy stosować na rany otwarte, błony śluzowe, przy występowaniu procesów ropnych, zakrzepicy żył głębokich. W sytuacji wystąpienia reakcji alergicznych należy przerwać wykorzystywanie i skonsultować się z lekarzem.

Warunki przechowywania: przechowywać w temperaturze od +5 do + 25C. Termin ważności: 2 lata. Producent: Fora Farm