Beaute marrakech czarne mydło naturalne savon noir 200g

od 0,00 PLN

Rodzaj: naturalne, czarne • Wielkość opakowania: 200 g
  • Producent: Beaute Marrakech
  • Kategoria: Mydła

Naturalne czarne mydło SAVON NOIR wytwarzane jest klasycznymi metodami w Maroku z czarnych oliwek, oleju oliwnego, wody, i wodorotlenku sodu potrzebnego w procesie zmydlania. Swoje cenne atrybuty zawdzięcza właśnie obecności oleju z oliwek.

Oliwa tłoczona z oliwek stosowana była w celach pielęgnacyjnych już w czasach starożytnych. Jest genialnym, naturalnym kosmetykiem myjącym. Niejednokrotnie bywa elementyem linii pielęgnacyjnych do twarzy, włosów, paznokci oraz całego ciała. Olej z oliwek użytkowany jest także w przemyśle farmaceutycznym. Jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych: oleinowego, linolowego, a także linolenowego, które warunkują właściwe funkcjonowanie skóry. Kwasy te wchodzą w skład błon komórek stwarzających warstwę rogową. Zapewniają komórkom nawilżenie, a także spowalniają procesy starzenia.

Dzięki zawartości oliwy z oliwek czarne mydło wykazuje działanie peelingujące, dotlenia, a także dogłębnie oczyszcza skórę z toksyn i łoju. Przywraca jej naturalną równowagę i nawilżenie, zapewniając odpowiednią ochronę. Mydło zmiękcza skórę oraz likwiduje martwe komórki naskórka, co pozwala jej luźno oddychać oraz zagwarantuje właściwy przebieg procesów regeneracyjnych.

Skóra staje się jedwabiście gładka, subtelna w dotyku, odżywiona i nawilżona. Czarne mydło jest kosmetykiem roślinnym, korzystnie tolerowanym nawet przez skórę wrażliwą.

Naturalne czarne mydło rekomendowane jest także do pielęgnacji skóry trądzikowej. Oczyszcza pory i normalizuje wydzielanie sebum, zwalcza bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych.


Dlaczego warto je stosować?


Savon Noir dzięki swym właściwościom nawilżającym i oczyszczającym zmiękcza oraz skutecznie i dogłębnie odżywia skórę. Skóra staje się jedwabiście gładka, subtelna w dotyku, odżywiona i naoliwiona jak nigdy wcześniej.
Można je bratać z innymi naturalnymi składnikami jak glinka Ghassoul, olejki roślinne albo eteryczne.


Oryginalne marokańskie mydło Savon Noir ma odcień od ciemno zielonego do ciemno brązowego,w zależności od stopnia dojrzałości oliwek z których zostało produkowane.
Każdy inny kolor może sugerować, iż nie jest to oryginalne czarne mydło Savon Noir z Maroka.

Sposób wykorzystania:

Savon Noir ma postać ciemnej pasty o naturalnym zapachu oliwy z oliwek. Należy je stosować na mokre ciało. Dedykowane jest do codziennego oczyszczania każdego typu skóry. Mydło wyjmujemy z pojemnika suchą dłonią.
Marokańskie Savon Noir służy również do realizowania rytuału Hammam. Wykorzystywane jest w pierwszym etapie Hammamu, czyli w gommagu - peelingu ciała. Mydło należy równomiernie rozprowadzić na mokrej skórze i pozostawić na kilka minut. Następnie zmiękczoną skórę masować rękawicą Kessa okrężnymi ruchami w celu dogłębnego oczyszczenia. Po zakończeniu masażu skórę należy opłukać, a następnie wykonać drugi etap rytuału Hammam – oczyszczanie skóry glinką Rhassoul.

W przypadkach wyjątkowo wrażliwej skóry albo w razie potrzeby stosowania częściej niżeli 2x w tygodniu można stosować Savon Noir bez masażu rękawicą Kessa. Savon Noir samo w sobie ma cechy peelingujące jednak bez użycia Rękawicy Kessa efekt nie będzie aż tak istotny.

Warunki przechowywania:

Mydło czarne powinno być przechowywane w temperaturze poniżej 25ºC, a także zamknięte by nie dostała się do niego woda.

elementy:

Aqua (woda), Olea europaea oil (oliwa z oliwek), potassium hydroxide.

Producent:

Beaute Marrakech