Foligain f5 pianka przeciw łysieniu minoxidil 5%

od 154,00 PLN

Postać: pianka

dostawa 13 marca 2020

Foligain mieści 5% minoxidil w formie pianki, który stymuluje obumarłe mieszki zapewniając maksymalny wzrost włosów u mężczyzn.

Dlaczego stosować Foligain?

1. Klinicznie potwierdzone wyniki
2. Sprawnie zatrzymuje łysienie
3. Stymuluje obumarłe mieszki włosów
4. Pobudza wzrost włosów

Co to jest minoxidil?

Początkowo używany był jako lek na ciśnienie lecz pacjenci go przyjmujący wkrótce zauważyli wzrost włosów. Od tamtej pory użytkowany jest jako środek przeciw łysieniu. W lotionie Foligain F5 minoxidil został rozpuszczony w glikolu propylenowym. Glikol propylenowy zagwarantuje równomiernie rozprowadzenie minoxidilu na skórze głowy i powiększa jego absporpcję.


Badania naukowe

Dermatolodzy przeprowadzili badania przez rok na grupie 984 panów dotkniętych łysieniem typu męskiego. Celem badania była ocena wydajności 5% minoxidilu na wypadające włosy i ich wzrost. Poprzez rok pacjenci stosowali 1ml roztworu 2 razy dziennie na skórę głowy.
Pod koniec okresu dermatolodzy stwierdzili zmniejszenie się obszaru łysienia u 62% pacjentów.

Nie używaj jeżeli łysienie jest nagłe i plackowate, nie jest znana przyczyna wypadania włosów, jesteś poniżej 18 roku życia. Nie stosować u dzieci. Nie stosować na podrażnioną, czerwoną albo bolącą skórę głowy i w przypadku stosowania innych środków.
Uwaga: Do wykorzystania zewnętrznego. Tylko dla panów. Łatwopalny. Zapytaj lekarza w sytuacji chorób serca.

stosowanie: Nanieść zawartość dwóch naciśnięć pompki 2 razy dziennie. Nie spłukiwać. Po zastosowaniu należy skrupulatnie umyć ręce.

objętość 177ml (na ok. 3 miesiące)