Givenchy Ange ou Demon Le Secret Woman 50ml EdP

od 0,00 PLN

Pojemność: 50 ml

Hubert de Givenchy, pochodzący z arystokratycznej rodziny francuskiej, po wcześniejszych doświadczeniach w świecie mody zdecydował się w roku 1952 na utworzenie własnej marki. Młody i utalentowany de Givenchy nie poprzestał jednak na tym i kilka lat później wraz ze swym bratem zajął się w dodatku z sukcesem kreowaniem żeńskich perfum.

Pierwszą kreacją w świecie czarodziejskich zapachów były pachnidła L'Interdit, które powstały, już wkrótce po tym, jak poznał wschodzącą gwiazdę filmową Audrey Hepburn. Zainspirowany jej osobistym urokiem, w którym widział ideał kobiety, nie tylko stworzył specjalnie dla niej kostiumy filmowe, lecz także te pierwsze perfumy.

Hepburn wzięła wówczas udział w ich promocji: jej śladowa twarz z specyficzną króciutką grzywką pojawiła się na plakatach reklamowych, zwracając na siebie uwagę wyzywająco patrzącymi, nieco smutnymi, ciemnymi oczami.

Hepburn pozostała do swojej śmierci muzą de Givenchy. Producent Parfumes Givenchy S.A. Rozwinęła się natomiast w następnych latach oferując z czasem w dodatku perfumy męskie, na czele z Monsieur de Givenchy oraz kosmetyki wraz z poszukiwanymi akcesoriami do makijażu.

Obok owej popularnej pierwszej kreacji nic nie trwoniącymi na popularności klasykami domu de Givenchy stały się również Givenchy III, Le De i Eau de Givenchy. Większość stylizacji z tego domu urzeka kwiatowymi kompozycjami z dodatkiem słodyczy wanilii oraz obowiązkowej nutki arystokratycznej.

Do ostatnich niebanalnych nowinek należy para perfum dla niej i dla niego: Play for Her, a także Play for Him w nowoczesnych, do złudzenia przypominających iPoda flakonach spod ręki artysty Serge Mansau. W nawiązaniu do pierwszego sukcesu powstała w ostatnich latach w dodatku kolekcja wody toaletowej Very Irrésistible Givenchy, reklamowanej przez Amande Seyfried.